MUDR. MGR. MAGDALENA CHVÍLOVÁ WEBEROVÁ

Lékařka, pediatr, neonatolog, paliatr. Působí na pozici primářky Dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, kde se téměř dvacet let snaží zavádět principy dětské a perinatální paliativní péči a přinášet tak naději tisícům rodin. Jejímu týmu se podařilo vybudovat intermedicínské neonatologické centrum. Vedle intenzivní novorozenecké péče se od počátku své pracovní cesty věnuje i následné péči o děti s perinatální zátěží a handicapem. 

 

V rámci Kraje Vysočina zodpovídá za systém perinatální a dětské paliativní péče. Prakticky filosofický rámec práce získala i studiem Aplikované etiky na KTF UK Praha.

 

 

Je jedním z autorů knihy Velká česká kniha o matce a dítěti, konkrétně kapitol věnovaných kojení a péči o dítě. Je spoluautorkou publikace Předčasně narozené dítě – Následná péče, kdy začíná a kdy končí, a knihy Syndrom křehkosti (vyjde 2023).

 

 

Mezi její zájmy patří les, lyže, snowboard, plavání, hory, turistika, kvítí a četba. Životní motto si propůjčila od Matky Terezy: „To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.“