Mudr. Ronald Marek

V roce 1995 absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, poté nastoupil na Porodnicko-gynekologické oddělení v Nemocnici Litomyšl.

 

Po roce praxe se rozhodl změnit obor na psychiatrii a 5 let pracoval v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod. Během této doby složil atestaci z psychiatrie a absolvoval čtyřletý psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii v I-GAP Praha.

 

Poté se rozhodl vrátit do rodného Brna a od roku 2002 pracuje jako vedoucí psychiatrické ambulance Společnosti Podané ruce, která se věnuje především léčbě závislostí. Kromě toho roky sloužil na Krizovém centru Psychiatrické kliniky FN Brno. Absolvoval výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch v LIRTAPS v Liberci.

Postupně se zaměřil na léčbu tzv. duálních diagnóz a dlouhodobě dojíždí do Terapeutické komunity Sejřek u Nedvědice. Poslední roky působí také jako psychiatr Následné péče Kolping v Brně, díky čemuž může pacienty doprovázet dále i po komunitě.

 

Zatím poslední projekt je zapojení do on-line psychiatrie na serveru Hedepy. Příležitostně přednáší o závislostech na seminářích a odborných konferencích.

 

Je šťastně ženatý a má tři dospívající děti. Má rád cestování po horách, mořích i pouštích.