Taste of Palliative Medicine – II. část

Blog

Taste of Palliative Medicine - II. část

Po více jak měsíční pauze se všichni účastníci projektu Taste of Palliative Medicine znovu setkali na úřadě. Tentokrát je pohostila Jihlava (a vydatně). Kam během 40 dní dokázali posunout úroveň paliativy na svém pracovišti, dojalo nejednoho lektora. 

Čtvrteční program se vedle tvorby plánu paliativní péče zaměřil na nejzásadnější symptomy reálných pacientů v závěru života. Tři paliativní týmy si na vlastní kůži mohly vyzkoušet rozhodovací paralýzu při řešení bolesti, deliria, strachu ze smrti, nechutenství nebo zácpy. Jak už totiž vědí z minula, medikace není všemocná.

Pátek završily kazuistiky o úskalích komunikace a zpracování skličujících emocí. Na dalším stanovišti týmy hledaly cesty, jak podpořit rodinu a nezapomenout ani na péči o pomáhající profesionály. A na otázku „Jak doprovázet člověka, který už zanevřel na život?” našly odpovědi ve třetí části.

Celými dvěma dny se linula slova „plánování” a „důvěra”. My proto děkujeme všem lektorům i účastníkům za jejich čas, odvahu jít do projektu s námi a vytvořit navíc perfektní atmosféru. Díky, že jste v nás věřili.

O produktivitě a nasazení zúčastněných se můžete přesvědčit ve fotogalerii níže.

multidimenze
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.